– jó szállást megfizethető áron –
Nyelv:

Menedékház Ejemova chata, Dobroměřice - Červený vrch

?? %

Menedékház Ejemova chata (289 m), Dobroměřice - Červený vrch

mob. +420 733 184 750 cervenak.rozhledna@gmail.com
Menedékház Ejemova chata [Nagyítás - új ablak]
0 0
Hely: Na vrcholku hory Červený vrch (zvané též Červeňák nebo Stříbrník) severně od Loun, v západní části CHKO České středohoří. Výstupová trasa na vrchol Červeného vrchu od motorestu u silnice Most-Louny je dlouhá 600 m (pokud je dole otevřená závora, je možné vyjet na chatu i autem). Dobroměřický rybník 500 m. Vlaková stanice Lenešice 3 km. Centrum města Louny 3,8 km. Z vrcholu je nádherný výhled na okolní dominantní vrcholy Českého středohoří (Raná 457 m, Oblík 509 m).
Szállás: Dřevěná turistická chata s rozhlednou a restaurací, postavená již v roce 1911. Jedná se o jedinou horskou chatu na Lounsku. Chata je bez oficiální možnosti ubytování. Po dohodě je však teoreticky možné využít turistického ubytování v buňce u chaty (lehátka, 6 míst, potřebné vlastní spacáky), výjimečně pro větší skupiny možnost spát na podlaze verandy ve vlastním spacáku. V chatě funguje restaurace (přijďte na naše již vyhlášené utopence, hermelíny či luxusní párky, chléb od Vacků nebo od Stolínů, nabídka kozích a kravích sýrů z farmy). Chata bývá v provozu cca v měsících 04-10, mimo sezónu pro větší skupiny po dohodě.
Cím: Turistická chata Ejemova chata (chata na Červeném vrchu), Frotzelova rozhledna (Frotzlova rozhledna) a kozí farma, Červeňák č.p. 104 (též uváděný jako Červený vrch nebo Stříbrník), 440 01 Dobroměřice. Provozovatel: Jan Žalud. Majitel: Klub českých turistů (KČT).
Aktualizáció:

Reviews of accommodation

Do you have any experience with this accommodation?
Please share your experiences with others.

Your opinion would be very helpful to many other people!

Before inserting a review you must log in.

There is currently no review of this accommodation.

Szálláshely lokalizálása

Szállás on map

Toggle map: OpenStreetMap | Google + StreetView
Loading map...
Loading map...
From:   To: Menedékház Ejemova chata, Dobroměřice - Červený vrch
Include toll roads: yes no
Loading Street View...