OlcsoSzallas.net - Az olcsó szálláshelyek legnagyobb katalógusa - Csehország, Szlovákia
Zakarpatská Ukrajina - kouzelný kraj
olcsó szállás
Csehország - szállás Morvaország - szállás Szlovákia - szállásMenedékházak - Murányi-fennsík

(hegyvidéki szállodák)

Ön itt van: ť ť menedékházak

Megjelenítéséhez a térkép menedékházak üdülőterületen Murányi-fennsík
Üdülőterület: Murányi-fennsík (Oldal 1/1)Megjeleníteni az oldalt: 1
- %Menedékház Burda (1.008 m), Tiszolc - sedlo Burda
Murányi-fennsík
Telefon mob. +421 915 983 229, +421 949 681 168 zpochop@gmail.com
Elhelyezés: Mimo civilizaci v sedle Burda v areálu bývalého lomu, přímo v Národním parku Muráňská planina, na hlavní turistické trase (červená značka). Sedlo Burda se nachází pod Fabovou hožou a odděluje Horný Gemer od Horehronia. Sedlo Burda je důležitou křižovatkou turistických tras (Rudná a Huculská magistrála), přes sedlo prochází i cyklotrasy. Okolí je vhodné i pro výlety na koních a v zimě pro turistiku na lyžích či sněžnicích. Sedlo Zbojská (vlak, autobus) 6,5 km.

Elszállásolás: Nová horská chata z roku 2015 na místě původního srubu, který vyhořel v roce 2012. V podkroví chaty je turistická noclehárna pro 20 lidí (nutné jsou vlastní spacáky a karimatky). V přízemí je společenská místnost s bufetem (několik jednoduchých jídel, alko a nealko nápoje). V chatě není elektřina. Je tu zdroj vody (zatím jen užitkové). Dřevěnice je v provozu celoročně, v letní sezóně (měsíce 06-09) je otevřená denně non-stop, mimo letní sezónu zpravidla jen o víkendech a pro dopředu ohlášené skupiny 5 a více osob (pro větší skupiny je možné dohodnout ubytování i mimo víkend). Chata slouží také jako terénní informační středisko Národního parku Muránska planina.

Ár: Sezóna (1.6.-30.9.): 4 EUR/os/noc. Mimosezona (1.10.-30.5.): 5 EUR/os/noc. Značkaři turistických cest a strហpřírody zdarma. Ceny jsou konečné (rekreační poplatek se neplatí) a platí i při ubytování jen na 1 noc.

Megjegyzések: Historické info o původním srubu je na www.levneubytovani.net/ubytovani/zrub-burda-2012/

több információAktualizáció: 2017. november 1.   Maximális kapacitás: 20 Beds with access without barriers: 0

- %Menedékház Tŕstie (1.090 m), Tiszolc - Tŕstie
Sztolica-hegység / Murányi-fennsík / Rőcei-hegység / Gömör
Telefonmob. +421 907 526 958 chata.trstie@centrum.sk
Elhelyezés: V Stolických vrchoch, na čistinke tesne pod vrcholom Trstia, 2 hodiny pešo od mesta Tisovec, prípadne od obce Rimavská Píla. Prístup osobným autom nie je možný! Trstie ako chránené územie patrí pod Národný park Muránska Planina, nachádza sa v katastrálnych územiach Tisovec, Rimavská Píla a Krokava. Prekrásne okolie ponúka možnos prechádzok po náhornej plošine. Od chaty je možné vidie Klenovský vepor, Ďumbier, Chopok. Smerom na Krokavu vyvieračka Vežký Blh, o pár metrov ďalej výhžad na celú Muránsku planinu, Muránsky hrad a v pozadí Vysoké Tatry. Po hrebeni Trstia vedie známa tur. trasa Cesta Márie Széchy, ktorá začína na Fižakovskom hrade a končí na Muránskom hrade.

Elszállásolás: Turistická útulňa KST s prevádzkou v lete aj v zime, ale iba počas verejných podujatí KST Tisovec alebo po dohode (inak je chata uzamknutá a neprístupná). Lôžková kapacita chaty je 20 miest. Spoločenská miestnos, kuchyňa a lôžková miestnos na prízemí a dve v podkroví. Ohnisko na posedenie v kruhu priatežov. Všetci sú na chate srdečne vítaní. Núdzovo sa vyspí aj 5 žudí na verande so spacákom a karimatkou (pokial je chata uzatvorená).

Ár: Leto aj zima: 3 EUR/os/noc. Ceny sú konečné (vrátane DPH) a platné aj pri ubytovaní iba na 1 noc. Minimálny počet osôb nie je stanoven.

több információAktualizáció: 2014. június 1.   Maximális kapacitás: 20 Beds with access without barriers: 0

- %Házikó Zámok pod hradom Muráň (890 m), Murányalja
Murányi-fennsík / Sztolica-hegység / Gömör
Telefon+421 584 494 254 (i fax), mob. +421 905 359 869, +421 905 323 716 info@chatamuran.eu
Elhelyezés: V krásnej prírode Národného parku Muránska planina, nad obcou Muráň (obec Muráň 1.30 hod.). Prístup: autom s povolením vjazdu do NP, pešo, autobusom po Javoriny, v zime na lyžiach. Turistika na Muránskej planine, zjazdové a bežkové lyžovanie, jazda na koni, plávanie (areál Predná hora), cyklotúry.

Elszállásolás: Turistická chata s celoročnou prevádzkou pre širokú verejnos (len na základe objednávky!). Chata je pre nadšencov, ktorí majú chu strávi dovolenku v prírode, odpútaní od starostí a vymožeností modernej doby. Kapacita chaty 16 osôb, 2 samost. ubytovacie časti (4 lôžka + 4 prístelky) s vybavenou kuchyňou. Bielizeň. Suché toalety za chatou, zdroj pitnej vody 120 m od chaty, plynové lampy na svietenie, občerstvenie a príjemné posedenie v spoločnej krbovej miestnosti. Varenie na plynovom sporáku, alebo vožnom ohni. Reštaurácia Koruna v Muráni poskytuje možnos dovozu jedál podža dohody. Pri plnej obsadenosti sa dá prenocova aj na podlahe izieb vo vlastnom spacáku.

Ár: Leto (mesiace 04-09): 30 EUR/noc za celú jednu ubytovacú čas (4 lôžka + 4 prístelky). Zima (mesiace 10-03): 35 EUR/noc za ubytovacú čas. Ceny sú platné aj pri ubytovaní iba na 1 noc.

több információAktualizáció: 2012. szeptember 1.   Maximális kapacitás: 16 Beds with access without barriers: 0

Üdülőterület: Murányi-fennsík (Oldal 1/1)Megjeleníteni az oldalt: 1

A j á n l a t
Kezdőlap - szállás
Csehország
Morvaország
Szlovákia
Ukrajna
Lengyelország
Magyarország
Keresés
Tippek kirándulásra
Szállás a világon
Hirdetés
A projektről
Kapcsolat

L a n g u a g e
česká verze slovenská verzia wersja polska українська версія
русская версия deutsche Version magyar verzió english version

B e j e l e n t k e z é s
Bejelentkezés
Új felhasználó

Q u a l i t y
Quality is our goal!
Did you find
some inaccuracy?
Inform the administrator

F a c e b o o k

E g y ü t t m ü k ö d é s
Hiking.Sk

Duše Karpat

Következő üzenetek

Design: Z. Reichl a R. Vystrčil